
E-BikeCity/CommuterGates CDN
City/Commuter e-bike with Gates CDX belt drive and Enviolo hub. Powered by Bosch Performance CX (85 Nm).
π Specifications
| Brand | Raymon |
| Drive Type | E-Bike |
| Bike Type | City/Commuter |
| Belt System | Gates CDN |
| Gearbox / Hub | Shimano Alfine 8 |
| Motor | None (85 Nm) |
| Suspension | Front Suspension |
| Fork / Front Shock | SR Suntour NEX HLO coil, 63 mm |
| Frame Material | Aluminum |
| Weight | 17.3 kg |
| Wheel Size | 28" |
| Tires | Schwalbe Road Cruiser Reflex, 47-622 (28 x 1.75) |
| Price | β¬1,299 |
View on Raymon →π·οΈ Second-Hand & Used
Search on marketplaces: