
E-BikeFoldingGates CDX
Folding e-bike featuring Gates CDX belt drive with Enviolo hub gear. Powered by Bosch Performance Line (75 Nm). 800 Wh battery.
π Specifications
| Brand | QiO |
| Drive Type | E-Bike |
| Bike Type | Folding |
| Belt System | Gates CDX |
| Gearbox / Hub | Enviolo |
| Motor | Bosch Performance Line (75 Nm) |
| Suspension | Front Suspension |
| Fork / Front Shock | SR Suntour SF22-Mobie34-CGO-Boost |
| Front Suspension / Fork Travel | 80 mm |
| Frame Material | Aluminum |
| Battery | 800 Wh |
| Weight | 29.2 kg |
| Wheel Size | 20" |
| Tires | Schwalbe Marathon 365, 55-406 |
| Price | β¬4,300 |
View on QiO →π·οΈ Second-Hand & Used
Search on marketplaces: