
E-BikeFoldingGates CDX
Folding e-bike featuring Gates CDX belt drive with Enviolo hub gear. Powered by Bosch Performance Line (75 Nm). 400 Wh battery.
π Specifications
| Brand | QiO |
| Drive Type | E-Bike |
| Bike Type | Folding |
| Belt System | Gates CDX |
| Gearbox / Hub | Shimano Nexus |
| Motor | Bosch Active Line (75 Nm) |
| Suspension | None (Rigid) |
| Fork / Front Shock | QIO EINS 20" aluminum rigid fork |
| Frame Material | Aluminum |
| Battery | 400 Wh |
| Weight | 25.5 kg |
| Wheel Size | 20" |
| Tires | Kenda Kwick Drumlin Cargo, 62-406 |
| Price | β¬2,550 |
View on QiO →π·οΈ Second-Hand & Used
Search on marketplaces: