
E-BikeCity/Commuter, E-Bike, TouringGates CDX
City e-bike featuring Gates CDX belt drive with Enviolo hub gear. Powered by Bosch Performance Line (75 Nm). 750 Wh battery.
π Specifications
| Brand | Malaguti |
| Drive Type | E-Bike |
| Bike Type | City/Commuter, E-Bike, Touring |
| Belt System | Gates CDX |
| Gearbox / Hub | Enviolo |
| Motor | Bosch Performance CX (75 Nm) |
| Suspension | Front Suspension |
| Fork / Front Shock | SR Suntour MOBIE 25-AIR, 75 mm |
| Frame Material | Aluminum |
| Battery | 750 Wh |
| Wheel Size | 28" |
| Tires | Schwalbe Land Cruiser Plus PunctureGuard, 55-622 |
| Price | β¬3,290 |
View on Malaguti →π·οΈ Second-Hand & Used
Search on marketplaces: