
E-BikeCity/CommuterGates CDX
City e-bike featuring Gates CDX belt drive with Enviolo hub gear. Powered by Bosch Performance Line (75 Nm). 400 Wh battery.
π Specifications
| Brand | Koga |
| Drive Type | E-Bike |
| Bike Type | City/Commuter |
| Belt System | Gates CDX |
| Gearbox / Hub | Enviolo |
| Motor | Bosch Performance Line SX (75 Nm) |
| Suspension | None (Rigid) |
| Fork / Front Shock | KOGA aluminium rigid front fork |
| Frame Material | Aluminum |
| Battery | 400 Wh |
| Weight | 19.5 kg |
| Wheel Size | 28" |
| Tires | Continental Contact Urban |
| Price | β¬3,700 |
View on Koga →π·οΈ Second-Hand & Used
Search on marketplaces: