
E-BikeCity/CommuterGates CDX
City e-bike featuring Gates CDX belt drive with Enviolo hub gear. Powered by Bosch Performance Line (75 Nm).
π Specifications
| Brand | Gudereit |
| Drive Type | E-Bike |
| Bike Type | City/Commuter |
| Belt System | Gates CDX |
| Gearbox / Hub | Enviolo |
| Motor | Bosch Performance Line (75 Nm) |
| Suspension | Front Suspension |
| Fork / Front Shock | Suntour NCX D AIR LO |
| Front Suspension / Fork Travel | 63 mm |
| Frame Material | Aluminum |
| Weight | 16.6 kg |
| Wheel Size | 28" |
| Tires | Schwalbe Marathon Almotion 50-622 |
| Price | β¬2,400 |
View on Gudereit →π·οΈ Second-Hand & Used
Search on marketplaces: