
E-BikeCity/CommuterGates CDX
City e-bike featuring Gates CDX belt drive with Enviolo hub gear. Powered by Bosch Performance Line (75 Nm). 500 Wh battery.
π Specifications
| Brand | Gudereit |
| Drive Type | E-Bike |
| Bike Type | City/Commuter |
| Belt System | Gates CDX |
| Gearbox / Hub | Enviolo |
| Motor | Bosch Performance Line (75 Nm) |
| Suspension | Front Suspension |
| Fork / Front Shock | RST Viivair E-9 |
| Front Suspension / Fork Travel | 80 mm |
| Frame Material | Aluminum |
| Battery | 625 Wh |
| Weight | 29 kg |
| Wheel Size | 28" |
| Tires | Schwalbe Big-Ben 55-622 |
| Price | β¬2,400 |
View on Gudereit →π·οΈ Second-Hand & Used
Search on marketplaces: