
E-BikeCity/CommuterGates CDX
City e-bike featuring Gates CDX belt drive with Enviolo hub gear. Powered by Bosch Performance CX (85 Nm). 800 Wh battery.
π Specifications
| Brand | Ghost |
| Drive Type | E-Bike |
| Bike Type | City/Commuter |
| Belt System | Gates CDX |
| Gearbox / Hub | Enviolo |
| Motor | Bosch Performance CX (85) |
| Suspension | Front Suspension |
| Fork / Front Shock | Suntour MOBIE34-D Boost 15AH2-110 100 mm |
| Front Suspension / Fork Travel | 100 mm |
| Frame Material | Aluminum |
| Battery | 800 Wh |
| Wheel Size | 27.5" |
| Tires | Schwalbe Johnny Watts Performance, DD, RaceGuard, 67EPI 60-584 |
| Price | β¬3,800 |
View on Ghost →π·οΈ Second-Hand & Used
Search on marketplaces: