
E-BikeE-Bike, FoldingGates CDX
Folding e-bike featuring Gates CDX belt drive with Enviolo hub gear. Powered by Bosch Performance Line (75 Nm). 545 Wh battery.
π Specifications
| Brand | Wanderer |
| Drive Type | E-Bike |
| Bike Type | E-Bike, Folding |
| Belt System | Gates CDX |
| Gearbox / Hub | Shimano Nexus 5 |
| Motor | Bosch Performance Line (75 Nm) |
| Suspension | None (Rigid) |
| Fork / Front Shock | Aluminium rigid fork, 1.5" steerer |
| Frame Material | Aluminum |
| Battery | 545 Wh |
| Weight | 26.5 kg |
| Wheel Size | 20" |
| Tires | SCHWALBE Big Ben Performance, RaceGuard, 55-406 |
| Price | β¬3,400 |
View on Wanderer →π·οΈ Second-Hand & Used
Search on marketplaces: